У Раді хочуть штрафувати українців за кондиціонери на фасадах будівель

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, в якому пропонується штрафувати громадян за неправильно встановлені кондиціонери.

Про це йдеться в пояснювальній записці до відповідного законопроєкту.

Автором законопроєкту став депутат Сергій Гривко. У тексті записки він зазначив, що більшість громадян порушують державні будівельні норми (ДБН) при установці кондиціонерів, адже ДБН передбачають висновок конденсату нема на фасад будівлі, а в зливну або побутову каналізацію.

Депутат пропонує ввести відповідальність за порушення будівельних норм і додаткових для цього Кодекс про адміністративні правопорушення статтею 96-3 “Висновок конденсату від розміщених на фасадах будинків (будівель, споруд) приладів охолодження (кондиціонерів) в не пристосовані для цього місця”.

При цьому санкції даної статті буду передбачати штрафів в розмірі 1 700 гривень. Якщо протягом року власник кондиціонера буде притягнутий, то штраф становитиме 3 400 гривень.

Як пише Судово-юридична газета, в даній статті є один нюанс, бо в разі прийняття законопроекту відповідати за неправильно встановлений кондиціонер доведеться не тільки жителя квартир і власникам офісів, але і жителям приватних домоволодінь.

Якщо конденсат буде капати просто на землю біля будинку, це, в рамках статті, можна буде трактувати як порушення закону.

 

Теги: