«Одного разу в морзі» – тернопільський драмтеатр запрошує на прем’єру

Моторошна, проте інтригуюча назва та складна і водночас актуальна вистава, яка, сподіваються актори Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т. Шевченка, не залишить глядача байдужим.

 «Одного разу в морзі» – це режисерський дебют актора театру Дмитра Чоповського. Над виставою він працював майже рік.

«Це робота за мотивами сучасної української п’єси «Той, що відчиняє двері» драматургині Неди Нежданої. Твір мене зачепив і я вирішив зробити постановку на сцені нашого театру. Заручившись підтримкою керівництва та акторок, після тривалої роботи ідею вдалося втілити в життя, – розповідає режисер-постановник. – Щодо самої п’єси, то це вистава про вибір, свободу, про те, якими пристосуванцями ми є, про те, що не звикли ще до свободи, волі. Вистава не дає відповідей, вона скоріше ставить запитання»

За сюжетом дві жінки – санітарка і «помилковий» труп опиняються замкненими у морзі.  Ролі Віри Георгіївни та Віки відповідно зіграли заслужена артистка України Оксана Малінович і акторка тетару Оксана Левків.

«Віра – заміжня жінка, за яку все вирішує чоловік. Вона пливе за течією і не хоче брати на себе відповідальність. Віра –  невпевнена в собі, закрита, їй навіть з людьми працювати важко, тому вона пішла на роботу в морг.  За сюжетом вона потрапляє в ситуацію, коли буде змушена робити вибір, – розповідає акторка Оксана Малінович. – Тож у цій виставі показуємо, наскільки ми не звикли бути відповідальними за свої вчинки. Часто ми не хочемо робити вибір, щоб потім не відповідати за його наслідки. Ми прагнемо, щоб за нас хтось завжди робив цей вибір, щоб потім був той, кого можна звинувачувати у своїх помилках і бідах».

«Віка – така собі «куражниця», яка до певного періоду намагалася влаштувати своє життя, а потім почала жити одним днем, тобто її цікавили розваги і ніякої відповідальності», – каже акторка Оксана Левків. – Тому, напевно, не дивно, що вони, настільки різні, опинилися в одній ситуації. Ми намагаємося донести, як можуть чинити різні люди в схожих обставинах».

Акторки кажуть, що їхні героїні на них зовсім не схожі, тож їх дуже цікаво грати на сцені.

«В процесі вистави з’ясується, що Віка не така вже «куражниця», у неї є й душа, та й Віра, виявиться, не така вже святенниця, і має за душею гріхи.  Думаю, глядачі зможуть розгледіти в наших героїнях себе, поставити собі запитання і самим знайти на них відповідь», – зауважує Оксана Малінович.

Прем’єра вистави «Одного разу в морзі» відбудеться 6 лютого.  Показ також пройде 7, 10, 11, 18 та 27 лютого. 

Авторка: Світлана Величко

Теги: