Квитки на потяги подорожчають на 20%: нові розцінки

У березні 2021 почнеться індексація тарифів на пасажирські перевезення. Щомісяця до кінця року проїзд в усіх напрямках буде дорожчати на 2%. 

За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, це необхідно, адже зараз ціни на квитки занижені, пише OBOZREVATEL.

Скільки платитимемо?

До кінця 2021-го ціни збільшаться на 20%. Для тих, хто пересувається на невеликі відстані, зростання цін буде не так відчутно. Але тим, хто користується найбільш популярними напрямками, нова ціна може серйозно вдарити по гаманцю. Наприклад, проїзд у плацкарті з Києва до Львова зараз коштує 190 грн, а вже в грудні буде дорівнювати 232 грн.

Найбільш відчутне зростання цін буде на квитки в “Інтерсіті”. наприклад:

  • Зараз у напрямку Київ-Львів квиток першого класу на такий поїзд обійдеться в  676 грн, а після подорожчання він може коштувати вже  811 грн.
  • Проїзд таким же транспортом у напрямку Київ-Одеса поки коштує 710 грн,  а вже в грудні буде  852 грн.

Це відчутно дорожче, ніж деякі авіаперельоти. Одна з вітчизняних авіаліній пропонує переліт з Києва до Львова за все за 561 грн. При цьому в дорозі ви проведете 1 година 35 хвилин, а з “Інтерсіті” будете на місці майже через 7 годин. Переліт Київ-Одеса коштує 569 грн. Різниця в часі, проведеному в дорозі, також величезна.

Щоб заощадити на проїзді, в пресслужбі Мінінфраструктури радять українцям брати квитки заздалегідь. Тоді їх можна буде придбати до 40% дешевше, ніж в останній день. Але все ж варто зазначити, що залізничні перевезення стають все менш конкурентними, порівняно з іншими видами транспорту.

У пресслужбі “Укрзалізниці” відразу зазначили, що запланована індексація “далека від покриття існуючих витрат”. З цим погоджується і ексміністр інфраструктури 2016-2019 Володимир Омелян. За його словами, 20% до вартості квитка згенерують додаткових 500 або 600 млн грн, при цьому пасажирський сектор зараз завдає близько 10 млрд грн збитків на рік.

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: