Очільник МОЗ оцінив можливість введення в Україні «паспортів вакцинації»

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов прокоментував можливість запровадження посвідчень про вакцинацію від коронавірусу в Україні. Він не виключає запровадження таких документів в Україні, хоча погоджується, що вони не вирішать всіх проблем.

Про це Степанов розповів в ефірі каналу «Україна 24».

«У світі існує міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Такі форми використовувалися, наприклад, при вакцинації від жовтої лихоманки. Я не виключаю, що щось подібне може бути. Але знову ж таки – для чого і яким способом це використовуватиметься. Ми повинні не забувати, що у нас є категорія громадян, яких вакцинувати не можливо за медичними показниками, це алергічні реакції… що робити з цією людиною?», – зауважив очільник МОЗ.

За словами Степанова, такі паспорти можуть створювати дискримінацію у суспільстві.

«Напевно, можуть бути якісь обмеження. Це на рівні фантазії, коли ти приїхав до якоїсь країни і можеш не проходити самоізоляцію, не здавати тест, а якщо немає (імунного паспорта – ред.), то повинен проходити. Тут існує дискримінаційний момент», – додав Степанов.

Зазначимо, Covid-паспорт або «паспорт вакцинації» – це документ, який може замінити собою нинішні умови під час подорожей за кордон. Якщо наразі для в’їзду до низки країн необхідно пред’являти негативні результати лабораторного тесту на коронавірус, то після впровадження Covid-паспортів буде достатньо пред’являти їх.

 

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: