У Раді хочуть заборонити акустичне насильство в транспорті

Комітет опрацьовує закон, який забороняє трансляцію музики та звуку у фільмах в салонах рейсових автобусів.

Про це повідомляють на сайті Верховної Ради.

Зокрема, проєктом закону пропонується встановити заборону на трансляцію в салонах рейсових автобусів музики, звуку фільмів чи інших звукових сигналів, крім інформації про поїздку. При цьому пасажири зможуть користуватися індивідуальними навушниками. В таксі або під час нерегулярних перевезень трансляція звуку допускатиметься за згодою всіх пасажирів.

У повідомленні йдеться, що внесення законопроєкту викликане необхідністю захистити пасажирів громадського транспорту від акустичного насильства − трансляції нав’язливих звуків проти волі слухача, оскільки ця практика набула масового поширення і створює дискомфорт для багатьох пасажирів.

«Така ситуація є неприпустимою і порушує природне право людей на власний приватний простір і тишу, негативно впливає на дотримання прав людини, громадське здоров’я та безпеку на транспорті», − підкреслюється у повідомленні.

Зазначається, що проєкт містить доручення органам виконавчої влади внести зміни до правил перевезень на всіх видах пасажирського транспорту про захист пасажирів від акустичного насильства.

 

Теги: