Ціну на газ для населення знизять на час карантину: якою буде вартість?

Кабінет Міністрів має намір зафіксувати ціну на газ для побутових споживачів до кінця дії карантину у той час, як ТОВ «Газопостачальна  компанія «Нафтогаз України» збільшила на січень 2021 року ціну на природний газ для населення на 14%, або на 0,89 гривень/куб. М газу, до 7,22 гривні/куб. м (з ПДВ, без урахування вартості розподілу і доставки) в порівнянні з груднем.

Про це під час засідання Кабміну 13 січня сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Пропонується запровадити для всіх побутових споживачів державне регулювання ціни на газ на період карантинних обмежень, або до завершення поточного опалювального сезону», – сказав він.

Шмигаль наголосив, що ціну на газ для населення пропонується зафіксувати на рівні 6,99 гривні/куб. м газу.

Також він додав, що без впровадження фіксованої ціни, ціна на газ для населення в лютому може становити більше ніж 12 гривень/куб. м.

«Розуміючи ці ризики, я даю доручення Міністерству енергетики, Міністерству розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, Міністерству юстиції та іншим профільним міністерствам і центральним органам виконавчої влади підготувати проєкт постанови Кабміну про запровадження держрегулювання ціни на газ на період карантинних обмежень, з метою захисту побутових споживачів від зловживань в галузі газу», – підсумував Шмигаль.

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: