Накопичувальна пенсія в Україні стане обов’язковою з 2021 року

З 2021 року в Україні змінюється підхід до відрахувань до Пенсійного фонду підприємствами з шкідливими умовами праці

Радник міністра соціальної політики Микола Шамбір розповів, для яких категорій накопичувальна пенсія стане обов’язковою наступного року. Про це повідомляє “Главком” .

Так, з нового року підприємства з шкідливими умовами праці переходять на обов’язкову накопичувальну систему. До таких підприємств належать гірничодобувна, залізнична галузі, а також ті, які займаються чорною металургією і хімічним виробництвом.

– Згідно із законодавством, підприємство повинно відшкодовувати Пенсійному фонду до досягнення пенсійного віку гроші для виплат, і відбувається ситуація, коли скорочується підприємство: замість 6000 робітників – 300 осіб. Зрозуміло, що ніяких економічних умов платити ці гроші немає. І виходить, що відшкодовувати ці пенсії доводиться за рахунок бюджету, тобто платників податків. І ми зараз поміняли цю систему. Внески будуть платити підприємства за той час, коли людина працює. А чи не потім відшкодовує, коли нікому відшкодовувати, – розповів радник міністра.

Шамбір зазначив, що підприємства зможуть вирішувати або платити гроші, або ж покращувати умови праці, щоб виводити шкідливі виробництва.

З 2021 року в Україні змінюється підхід до відрахувань до Пенсійного фонду підприємствами з шкідливими умовами праці.

У країні діють перший і третій рівні пенсійної системи – це солідарна і добровільна накопичувальна.

Теги: