Українську вакцину від COVID-19 готують до випробувань на людях – Степанов

Український кандидат у вакцини від коронавірусу пройшов доклінічні випробування, а наразі триває підготовка до початку випробувань на людях, розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Була обрана виробнича база, де повинні виробити ці вакцини для початку проходження клінічних випробувань. Це одне з українських фармпідприємств. Для початку треба виготовити не менше 100 тисяч доз вакцини. Цей процес неможливо завершити за один місяць, але все рухається вперед», – сказав Степанов.

Нагадаємо, 20 жовтня міністр охорони здоров’я Максим Степанов разом із науковцями презентував Президентові результати доклінічної фази дослідження оригінального українського кандидата у вакцини від коронавірусу. Доклінічні випробування тривали майже пів року.

Розробка вакцини здійснюється українськими та американськими компаніями, а також вітчизняними вченими, зокрема з Інституту мікробіології НАН. За словами Степанова, оригінальна українська вакцина може з’явитися за рік після проведення всіх необхідних досліджень.

 

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: