Кому загрожує повторне зараження коронавірусом – пояснення МОЗ

В Україні фіксують повторні випадки зараження COVID-19. І хоч точних даних про причини й інтервали повторного зараження ще немає, вчені з’ясували, що під загрозою, ймовірно, ті, хто переніс хворобу у легкій формі.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

За даними досліджень, в більшості людей, які перехворіли коронавірусом, виробляються антитіла, специфічні для нього. Однак рівні цих антитіл можуть бути різними: у пацієнтів із тяжкою формою захворювання — вищі, а в тих, у кого був легкий чи безсимптомний перебіг захворювання, — нижчі. Проте точних даних, які рівні антитіл необхідні для захисту і як довго ці антитіла зберігаються в організмі, ще немає.

– Коли вірус реплікується, тобто створює копії самого себе, у нових копіях можуть відбуватися незначні зміни, які називають мутаціями, – пояснили у ЦГЗ.

Додали, що цей процес мутацій не зупиняється. Проте якщо говорити про COVID-19 – на даний час він зазнав дуже незначних мутацій, і зміни поки не позначаються на ефективності наявних засобів діагностики, лікарських препаратів і розроблюваних вакцин.

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: