Навесні уряд може запровадити новий жорсткий «локдаун»

Запроваджений Кабінетом міністрів у січні жорсткий карантин, покликаний обмежити соціальні контакти між людьми та мінімізувати тиск на медичну сферу.

Однак він нашкодить частині підприємців і може не дати очікуваного результату, що змусить уряд вже навесні запровадити третій жорсткий «локдаун». Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів політолог, керівник Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

На думку експерта, з огляду на актуальну ситуацію, уряд обрав найбільш м’який варіант «локдауну». За його словами, під час новорічних свят і Різдва, незалежно від того, діє локдаун» чи ні, між людьми все одно відбувається багато соціальних контактів, що сприяють зростанню епідемії. Крім того, переконаний аналітик, Кабмін провів необхідні розрахунки і запровадив жорсткий карантин до 24 січня для мінімізації тиску на медичну сферу.

Крім того, політолог не виключив, що січневий карантин може не дати результатів, на які очікують, і вже навесні в Україні доведеться запроваджувати третій «локдаун».

«Європейські країни спокійно пішли на другий «локдаун», оскільки для них це останній жорсткий карантин перед масштабною вакцинацією. Україна на сьогоднішній день може розраховувати лише на 8 мільйонів доз вакцини COVAX, яку планує отримати не раніше ІІ кварталу. Тож масової вакцинації в Україні не буде. Отже, епідемія може загостритися й орієнтовно навесні 2021 року уряд вимушено запровадить третій локдаун.

До того ж, немає жодних ініціатив, які б покращили матеріальне становище медиків. Міністерство охорони здоров’я уже вдруге не підтримало проект бюджету на наступний рік, оскільки в ньому не закладене підвищення зарплат медиків у розмірі, який би не допустив їхнього виїзду за кордон, до тієї ж Польщі. Тому запровадження «локдауну» – це найбільш м’який варіант, але що буде далі, держава просто не пояснює. «Локдаун» сам по собі матиме наслідки, які держава жодним чином не буде компенсувати», – заявив Ігор Чаленко.

Теги: