Кабмін змінив формулу розрахунку середньої зарплати

Кабінет міністрів на своєму засіданні, крім введення локдауну з 8 по 24 січня, поміняв формулу для розрахунку середньої зарплати.

Згідно з повідомленням, за рішенням уряду, у формулу будуть включати всі відпустки (раніше – тільки щорічна відпустка), вимушені прогули (в тому числі, за час судових розглядів), а також премії.

Якщо розмір окладу менше мінімалки, то при розрахунку середньої зарплати до уваги братимуть саме мінімалку. Тобто за цією формулою середня зарплата конкретного працівника повинна збільшиться.

Показник середньої зарплати береться до уваги, наприклад, при нарахуванні відпускних (тобто, по ідеї вони теж повинні збільшитися).

Офіційна середня зарплата також враховується при нарахуванні різних бюджетних допомог або субсидій. Тобто, чим вище середня зарплата – тим нижче сума допомоги, а то і повна втрата права на її отримання.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що в Україні підвищення мінімальної заробітної плати до 6,5 тис. гривень перенесуть з липня на грудень 2021 року. Таке рішення було прийнято через те, що відбуваються шокові вливання в економіку, які впливають на інфляцію.

Теги: