В Україні будуть діяти нові санітарні правила для шкіл: що зміниться?

З 1 січня 2021 року набирає чинності санітарний регламент для закладів середньої освіти. До цього школи працювали за санітарними нормами 2001 року.

Про це на брифінгу повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Серед ключових особливостей нового регламенту, наступні:

  • учні, які проживають далі 2 км від школи, повинні бути забезпечені шкільними автобусами;
  • працівники шкіл, в тому числі вчителі, повинні проходити профілактичні медогляди. У разі порушення строків їх не допускатимуть до шкіл;
  • оренда приміщень шкіл не під освітні потреби заборонена.

Крім того, встановлено вимоги до благоустрою шкіл, а також дозволено використання дротового і бездротового інтернету. WiFi-роутери повинні бути встановлені на висоті не нижче 2 м від підлоги і вимикатися у позанавчальний час.

Для профілактики сколіозу рекомендується крім підбору меблів за зростом не менше двох разів на рік пересаджувати учнів в інші ряди. Учнів, які схильні до частих застуд, рекомендується розсаджувати в третьому ряді від вікна, тобто біля внутрішньої стіни.

Крім того, вбиральні тепер повинні бути встановлені всередині кожної школи. На сьогодні кожна десята школа має туалети на вулиці.

Що стосується харчування, то в школах дозволяється організація кейтерингу на принципах здорового харчування. Також забороняється в школі продавати снеки, чіпси, ковбаси, копчену і солену рибу, солодощі, цукерки тощо.

 

Теги: