Кабмін оприлюднив умови та терміни вступної кампанії у 2021 році

В уряді заявили, що основний етап вступної кампанії планують провести у липні 2021 року, а також розповіли, на які інновації слід чекати абітурієнтам. Про це повідомляє Урядовий портал

Згідно з повідомленням, реєстрація електронних кабінетів та завантаження до них документів починатиметься 1 липня, а прийом заяв та документів – 14 липня. Закінчується подання заяв о 18:00 23 липня – для тих, хто вступає лише за сертифікатами ЗНО, та о 18:00 16 липня – для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів.

Слід зауважити, що наступного року буде значно розширено можливості використання електронного кабінету вступника. Так подавати електронні заяви зможуть вступники, які планують продовжити навчання після здобуття ОКР молодшого спеціаліста (за умови наявності сертифікатів ЗНО).

Також передбачається можливість виконання вимог до зарахування через електронний кабінет з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП) вступника. Це дозволить значно спростити процес подачі оригіналів документів і зменшить черги в приймальних комісіях влітку.

Окрім цього, у 2021 році буде встановлено обмеження кількості заяв, які вступники зможуть подати на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт) – загалом не більш ніж 30 заяв.

Заяви тих вступників, які зараховані на бюджет, будуть автоматично виключені на всі інші конкурсні пропозиції за винятком випадків, коли вступник сам виявить бажання їх залишити.

Щодо вступу на магістратуру, то нові умови прийому запроваджують вагові коефіцієнти для надання більшої ваги фаховому вступному випробуванню. Тепер заклад зможе збільшити вагу бала за фахове випробування, залишивши на іспит з іноземної мови щонайменше 25%.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що незабаром українські випускники можуть складати додаткові тести зовнішнього незалежного оцінювання на платній основі. 

Теги: