Рада прийняла закон про 8 тисяч допомоги ФОПам і найманим працівникам

Фізичні особи-підприємці в Україні отримають по 8 тисяч гривень допомоги. Верховна рада схвалила відповідний закон.

Одноразові виплати надійдуть ФОПам, які можуть втратити частину доходу через суворий карантин. Гроші надійдуть дрібним та середнім підприємцям протягом терміну дії карантину або ж протягом 6 місяців після його закінчення.

Закон також скасовує стягнення орендної плати за комунальні або державні приміщення, якщо на період карантину вони будуть зачинені. 

До страхового стажу особи будуть включати період, протягом якого вона отримувала допомогу по частковому безробіттю, на період карантину через пандемію коронавірусу.

Хто не отримає виплати?

Виплату у розмірі 8 тисяч гривень не отримають наймані працівники, за яких не нараховано ЄСВ за третій квартал 2020 року, а також ті, які працюють за сумісництвом, або отримують зарплату більше тридцяти тисяч гривень на місяць.

Для ФОПів, які є застрахованими особами, допомога не надається у випадках, якщо період їх державної реєстрації та сплати ЄСВ становить менше трьох місяців, а також у випадку, якщо на дату набрання чинності цим законом їх діяльність припинено.

Крім того, виплата одноразової компенсації бізнесу витрат, понесених за сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцстрахування, не надається, якщо у суб’єкта господарювання на дату набрання чинності цим законом є заборгованість зі сплати ЄСВ.

***

Для отримання одноразової допомоги підприємці і наймані працівники муситимуть написати заяву через державний портал електронних послуг (Дія), вказавши персональні дані та рахунок, на який необхідно переказати кошти.

Теги: