В Україні планують змінити правила адміністративного арешту

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №3047а «Про правила відбування адміністративного арешту».

Про це повідомляють на сайті парламенту

Як зазначається, документ передбачає, що особа не пізніше наступної доби з дня набрання законної сили постановою судді (суду) про застосування адмінарешту зобов’язана самостійно прибути до відокремленого структурного підрозділу територіального органу поліції за зареєстрованим місцем її проживання/перебування. Якщо особа не з’явиться, то до неї можуть застосовувати привід.

Також перед поміщенням особи до ізолятора тимчасового тримання (ІТТ) обов’язково проводять медогляд. Якщо в особи виявляють протипоказання щодо поміщення до ІТТ, тоді керівництво підрозділу територіального органу поліції звертається до суду з клопотанням про відстрочку адмінарешту на строк до одного місяця. Окрім цього, проводиться й особистий огляд особи.

Передбачається, що Міністерство внутрішніх справ встановлює перелік заборонених для зберігання предметів, порядок їх вилучення, зберігання та повернення. 

Законопроєкт регулює, що заарештовані особи розміщуються у загальних приміщеннях або приміщеннях для одиночного утримання ІТТ. Чоловіків та жінок тримають окремо.

У документі прописане утримання заарештованих, які курять, окремо від тих, що не курять, за наявності вільних приміщень.

 

Теги: