Із нового року абонплата за газ може зрости втричі

На 80% в середньому збільшиться тариф на транспортування газу. Вартість послуг підвищать 20 обласних газорозподільних компаній-операторів.

Відповідні зміни набудуть чинності з 1 січня 2021 року. Підвищення тарифів вже схвалила Нацкомісія регулююча енергетику і комунальні послуги в Україні (НКРЕКУ). Відповідні проекти постанов опубліковані на сайті регулятора.

Для клієнтів деяких облгазів вартість доставки палива може збільшитися майже втричі. Наприклад, для «Тернопільміськгаз» тариф може вирости з 0,4 гривень за кубометр до 1,13 грн за куб, для «Тернопільгазу» – з 1,24 грн до 2,81 грн за кубометр.

При цьому для двох обласних операторів пропонується зменшити тариф: для ТОВ «Спектргаз» – на 3%, а саме з 3,28 гривень за кубометр до 3,18 грн за куб газу для ЗАТ «НГХП» Сірка» – на 15%, з 1,54 грн до 1,82 грн за кубометр блакитного палива.

Рішення НКРЕКУ стосується виключно плати за доставку природного газу, ціна якої формується на ринкових принципах, а споживачі, при можливості можуть, вільно вибирати собі будь-якого постачальника з наявних. У зв’язку з цим в даний час в кожному регіоні і у кожного облгазу – свій тариф на кубометр доставки газу.

 

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: