Мінреінтеграції України закликає не використовувати терміну «анексований» щодо Криму

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України заявило, що використання терміну «анексований» щодо АР Крим помилкове й суперечить українському законодавству. 

Про це повідомляється на сайті міністерства. 

«Єдина країна, яка називає Крим і Севастополь анексованими – це Російська Федерація. Вся міжнародна спільнота використовує формулювання «тимчасово окуповані території» як щодо півострова, так і щодо Донбасу. Дозволяється також використання формулювання «спроба анексії» щодо Криму, але не «анексія». Це вкрай важливо і для нас у тому числі. Це підкреслює відповідні зобов’язання РФ за міжнародним гуманітарним правом», – наголосив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко під час презентації аналітичної доповіді «Нова політика деокупації: дороговкази та перестороги», передає прес-служба відомства.

Він також нагадав, що визначення «анексія» фактично продовжує російський наратив про те, що питання повернення Криму і Севастополя до України нібито є закритим.

«Ми з цим абсолютно не згодні, а отже наполегливо просимо користуватися терміном «тимчасова окупація», адже Крим, я певен, повернеться під контроль України», – резюмував Яременко.

 

Теги: