Елітних авто побільшає: податком на розкіш хочуть обкласти дешевші моделі

Міністерство фінансів хоче зменшити поріг вартості автомобілів, які обкладаються податком на розкіш.

Про це повідомила прес-служба відомства.

Там пояснюють, що в чинній редакції цей транспортний податок передбачає, що його платять власники авто, середня ринкова вартість яких становить 375 розмірів мінімальних заробітних плат.

У 2017 році мінімальна зарплата була 3200 грн, тому податок на розкіш стосувався машин від 1,2 млн грн. Проте поріг регулярно збільшується через підвищення МЗП.

У січні 2020 року він вже склав 1,77 млн грн, а в 2021 році збільшиться до 2,25 млн грн, тому що мінімалка буде вже 6 тис. грн. Відповідно значно знизилася кількість авто, з яких сплачують цей податок – в порівнянні з 2019 роком в 1,5 рази.

У Мінфіні кажуть, що це негативно позначилося на місцевих бюджетах, оскільки саме туди йдуть ці гроші.

«Наприклад, за 10 місяців поточного року до бюджетів громад надійшло 183, 4 млн грн, а за цей же період минулого року – 242, 4 млн грн. Таким чином, транспортний податок на розкішні авто втрачає своє фіскальне значення», – йдеться в повідомленні.

Через це відомство пропонує внести зміни до Податкового кодексу і зменшити поріг до 200 мінімалок. Якщо ці зміни приймуть, в 2021 році податок на розкіш платитимуть власники авто вартістю від 1,2 мільйона гривень.

Щорічно до 1 лютого Мінекономіки на своєму сайті розміщують перелік авто, які підпадають під транспортний податок. Наразі таких 213 моделей. До них належать Audi SQ8, BMW X5 M50d, Chevrolet Corvette, Lamborghini Aventador, Mercedes-Benz G63 AMG, Porsche Panamera та Tesla Model S.

Якщо законопроєкт приймуть, то він може поширитися і на такі моделі як BMW X1, Toyota RAV 4, Hundai Santa Fe тощо.

 

Теги: