Стане менше довідок для оформлення соцвиплат

Мінсоцполітики та Мінцифри планують спростити отримання соцвиплат, перевівши їх у онлайн. На меті створення Єдиного соціального реєстру для забезпечення максимальної інтеграції з іншими держреєстрами та базами даних.

Про це повідомляє Урядовий портал.

«Такий підхід забезпечить поступову відмову від паперових довідок та документів, необхідних для визначення права особи на державні допомоги та пільги відповідно до законодавства», – йдеться у повідомленні.

Онлайн можна буде сформувати довідку про заробітну плату, сплачені страхові внески чи розмір пенсії.

Українці зможуть звертатися онлайн по допомогу для дітей, над якими встановлено опіку чи піклування; допомогу на дітей одиноким матерям; допомогу при усиновленні дитини; допомогу на дітей хворих на тяжкі захворювання; на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа або паліативної допомоги, а також за державною соціальною допомогою особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Онлайн також можна буде перевірити та отримати інформацію про соцстатус громадянина, загальнообов’язкове державне страхування, пенсійне посвідчення та пенсійну справу та інвалідність особи.

Відповідний проєкт подадуть на розгляд Кабінету міністрів положення до 1 грудня.

 

 

Теги: