У МОЗ розповіли, коли можуть посилити карантин

Можливість введення нових карантинних обмежень буде розглядатися в разі виявлення 15 тисяч нових випадків захворювання COVID-19 на добу.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко під час вебінару «Локдаун 2.0 для ритейлу: чи буде і хто витримає?»

«Цифра є  15 тисяч хворих на добу. Після цього будемо говорити про наші плани на найближчий період. У той же час ми не говоримо, що вже завтра будемо щось вводити. 15 тис. хворих на добу − це у нас ще є запас міцності, який дозволить відреагувати без колапсу для системи охорони здоров’я».

Ляшко підкреслив, що ця цифра (15 тис. хворих на добу) актуальна при рівномірному розподілі хворих на території країни, при цьому для окремих регіонів вона може бути нижчою.

«Ця цифра (для кожного регіону. – Ред.) прорахована. Наразі ми її не публікуємо, оскільки чекаємо 1 листопада, коли на місцях мають бути використані субвенції й підведений кисень до більшості ліжок. Після цього потужності системи охорони здоров’я мають змінитися», − пояснив заступник міністра.

За його словами, нині для хворих на коронавірус відведено близько 52 тис. ліжок, із них 17 тис. забезпечені кисневою підтримкою.

«У зв’язку зі зростанням кількості хворих і збільшенням кількості ліжок відсоток забезпеченості підведеним киснем на сьогодні становить 40%. Нам треба ще вдвічі наростити ці потужності, щоб підготувати систему охорони здоров’я до повноцінного реагування», − зазначив Ляшко.

 

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: