В Україні відновили видачу «пакунків малюка»

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», що дозволило поновити видачі «пакунків малюка».

Про це повідомила пресслужба ОП.

Зокрема, пакунок видаватиметься протягом 30 днів після народження дитини. А його вартість становитиме не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

У документі також прописано перелік отримувачів «пакунків малюка», якщо батьки відсутні: отримувачами можуть бути усиновлювачі, патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини.

Видаватимуть допомогу у закладах охорони здоров’я або в органах соціального захисту за місцем проживання або перебування.

«Кабінет Міністрів має затвердити порядок надання «пакунка малюка», передбачивши з 1 липня 2021 року можливість за бажанням батьків отримати замість натуральної допомоги відповідні кошти», − додали у пресслужбі.

Нагадаємо, в липні Кабінет міністрів України скасував видачу «пакунків малюка» й почав виплачувати сім’ям із новонародженими дітьми 5 тисяч гривень замість натуральної допомоги.

У вересні народні депутати запропонували скасувати монетизацію «пакунка малюка» і згодом  підтримали їх видачу на законодавчому рівні.

 

Теги: