Нова об’їзна Тернополя з’єднає дві міжнародні автотраси

В обхід Тернополя буде нова об’їзна. Це – амбітний, складний, але усіма очікуваний проект, який суттєво знизить навантаження на транспортну мережу міста, відзначають у Тернопільській ОДА.

«Автошлях з’єднає дві міжнародні траси: М-12 з Тернопіль- Підволочиськ і М-19 з Тернопіль-Кременець. Одним з найскладніших було питання землевідводу, – прокоментував голова обласної державної адміністрації Володимир Труш. – Кілька днів тому видано розпорядження про відчуження земельних ділянок та об’єктів нерухомості на маршруті прокладання дороги. Мова йде про понад півсотні об’єктів. Відчуження відбудеться коштом Служби автомобільних доріг, якій згодом і будуть передані ділянки».

Уже готова проектно-кошторисна документація на два проекти – саму дорогу та розв’язку. Роботи фінансуватимуться Європейським інвестиційним банком. Кошторисна вартість проекту – 20 млн. євро.

Відзначимо, що згідно з програмою «Велике будівництво» на Тернопільщині цього року запланували завершити поточний середній ремонт 162 км автошляхів. Основну частину з цих робіт мають виконати на дорозі М-19 Доманове — Ковель — Чернівці — Тереблече, що перетинає Тернопілля з півночі на південь і міжобласним коридором та важливою частиною європейського автомобільного маршруту Е-85.

Теги: