Із 2021 року система ЗНО змінюється

Від 2021 року суттєво зміниться система складання зовнішнього незалежного оцінювання для випускників шкіл – стане більше обов’язкових предметів, а тестування з української мови та математики матимуть 2 рівні складності.

На брифінгу очільник Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко розповів про особливості ЗНО наступного року.

4 обов’язкових предмети тепер входять до державної підсумкової атестації для всіх здобувачів повної загальної середньої освіти – українська мова (обов’язково), математика (обов’язково) , історія України або іноземна мова на вибір, і один предмет зі переліку (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови).

«Одним з пунктів заходів, які мають бути здійснені впродовж цього навчального року аби покращити рівень математичної освіти, передбачена державна підсумкова атестація у формі ЗНО, як обов’язкова, з математики», – сказав Бойко.

За його словами, для державної підсумкової атестації тести з математики будуть дворівневими: один тест – сертифікаційна робота з математики, в якій будуть завдання виключно рівня стандарт, і сертифікаційна робота де окрім завдань рівня стандарт будуть інші завдання поглибленого рівня, результати виконання яких разом з результатами стандартного тесту будуть використовуватися для різних навчальних закладів.

На тест рівня стандарт відведено 150 хвилин, на тест рівня стандарт і поглиблений тест – 210 хвилин.

Також, за словами Бойка, у зошитах тестів з математики, а також фізики, хімії будуть розміщені довідкові матеріали, якими зможуть скористатися абітурієнти. Обсяг довідкових матеріалів з математики буде суттєво розширений.

Також серед новацій наступного року, як повідомив Бойко, будуть дворівневі тести – з української мови та з української мови та літератури. Тест з української мови розрахований на 150 хвилин. Результати цього тесту можуть бути використані для оцінок ДПА і для вступу в ЗВО.

Тест з української мови та літератури – на 210 хвилин, до нього будуть включені нові формати завдань, які потребуватимуть коротких відповідей.

 

 

Теги: