Лише 17% українців довіряє центральній владі

Понад третина українців – 35% – довіряє місцевій владі, тоді як центральній – лише 17% опитаних. Стільки ж респондентів довіряють представникам влади на обох рівнях. Водночас досить значний відсоток тих, хто не довіряє ані центральній, ані місцевій владі – чверть опитаних.

Такими є результати другої хвилі опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» із 19 по 22 вересня.

За даними дослідження, 55% вважають місцеву владу ближчою до людей, аніж центральну, лише 9% вважають протилежне. Відносно більше тих, хто вважає місцеву владу ближчою до людей, серед мешканців сіл.

Загалом позитивні очікування від місцевих виборів поступово зростають. Третина опитаних мають надію на позитивні зрушення у їхніх містах та селах після 25 жовтня. Половина вважають, що нічого не зміниться, і лише 7% очікують на погіршення ситуації.

Цікаво, що громадяни хочуть обирати не тільки депутатів чи міських голів, а й голову області (за обрання – 83%), місцевих суддів (71%) та прокурорів (68%). 57% підтримують ідею створення муніципальної поліції, підпорядкованій місцевій владі, а 30% – проти.

Аудиторія опитування: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 5000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,4%. Терміни проведення: 19-22 вересня 2020 року.