Кабмін дозволив регіонам брати участь у прийнятті рішень щодо «червоних» зон

Кабмін на засіданні 16 вересня змінив умови поділу регіонів на зони карантину.

Відтепер рішення про «червону» зону карантину буде прийматись спільно державною та регіональною комісіями ТЕБ та НС у разі завантаженості більше 75% ліжок у лікарнях протягом 5 днів підряд, перевищення середнього рівня захворюваності випадків на 100 тисяч населення за 14 днів більше, ніж у 5 разів.

Посилення карантину в «червоних» зонах також визначатиметься спільним рішенням державної та регіональної комісій з питань ТЕБ та НС.

«Це може бути одномоментне закриття всіх сфер або поступове обмеження певних сфер, які в конкретному регіоні призводить до спалахів хвороби», – заявив голова МОЗ Максим Степанов на засіданні.

Заборонятиметься відвідування закладів освіти у всіх зонах у разі, коли на самоізоляцію відправлено більше ніж 50% класів.

Також рішення про закриття шкіл в «червоній» зоні буде прийматись державною та регіональною комісією спільно.

Щодо «помаранчевої зони», то на вході проведення заходу або на вході до закладу обов’язково встановлюються інформаційні матеріали про площу та максимально можливу кількість відвідувачів. Виключається норма про заборону перевезення в громадському транспорті при заповненості 50% сидячих місць.

 

Теги: