Із 2021 року буде два різновиди ЗНО з української мови

У 2021 році, на відміну від попередніх років, зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури буде проводитися окремо.

Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Таким чином, випускники, які завершують у 2021 році навчання в школі, зможуть самостійно вибирати, яку саме роботу виконувати під час ЗНО: або сертифікаційну роботу з української мови, або сертифікаційну роботу з української мови та літератури.

ЗНО з української мови міститиме лише завдання з мови, а саме: 39 завдань закритих форм (з вибором відповіді або на встановлення відповідності) та 1 завдання відкритої форми на надання розгорнутої письмової відповіді.

А ЗНО з української мови та літератури міститиме 24 завдання з української літератури та 39 – з української мови закритих форм, а також 4 завдання з мови відкритих форм з наданням письмової відповіді.

Якщо учасник обере сертифікаційну роботу з української мови і літератури, то матиме одразу три оцінки: оцінка за ДПА, оцінка за ЗНО з української мови та оцінка за ЗНО з української мови та літератури. Тобто, якщо учасник обере цей тест, то зможе вступати на будь-яку спеціальність.

Також тим, хто не планує вступати до вишу, достатньо буде пройти тест з української мови для отримання результату ДПА.

Тест з української мови і літератури буде максимально наближеним до того, яким він і був раніше.

Зазначається, що до ЗНО з української мови не включатимуть завдань на знання правил оновленого правопису.

 

Теги: