Кільцевих перехресть і парковок у Тернополі побільшає

Щонайменше на п’яти перехрестях Тернополя незабаром з’являться розв’язки кільцевого типу із пріоритетом руху по кільцю. На інших вулицях планується облаштування додаткових лівоповоротних смуг, а також місць для паркування автомобілів. Окрім того, повинні з’явитися нові дороги.

Управління житлово-комунального господарства міської ради ініціювало електронні громадські обговорення щодо схем перспективного покращення руху транспорту в місті:

«У Тернополі триває активна робота над оптимізацією транспортної інфраструктури. І з метою зменшення заторів на вулицях міста, підвищення пропускної спроможності та безпеки руху транспортних засобів і пішоходів, фахівцями з проектного інституту розроблено «Схему перспективного покращення руху транспорту в м. Тернополі».

 Схема підготовлена на основі пропозицій профільних фахівців патрульної поліції, управління транспорту, управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології, а також отриманих пропозицій і зауважень від жителів міста.

 Надати власні пропозиції щодо поліпшення, змін та розвитку організації дорожнього руху в місті зможуть і усі охочі тернополяни через електронні консультації, які стартують 9 вересня».

Якщо мешканці міста не заперечуватимуть, то кільцеві розв’язки найближчим часом з’являться на перехресті вулиць Купчинського та Корольова; Микулинецькій, Живова та Князя Острозького; Карпенка, Винниченка та Будного.

На перехресті вулиць Дружби та Мазепи є невелике кільце, але воно ще від моменту появи кілька десятиліть тому ніколи не було пріоритетним. Тепер же комунальники пропонують організувати повноцінну розв’язку кільцевого типу. Аналогічну схему вони радять втілити на перехресті вулиць Лесі Українки, Слівенська і Манастирського – там також є маленьке кільце без пріоритетності руху.

Щодо перехрестя вулиць Коновальця і Рєпіна винесли на обговорення два варіанти: облаштування транспортної розв’язки кільцевого типу або встановлення світлофорів.

На ряді вулиць пропонують додати нові смуги для здійснення лівих поворотів. Це на вулиці Руській поблизу школи-ліцею №6; на перехрестях вулиць Бережанська – Лучаківського та Бережанська – Тролейбусна; вулиця 15 Квітня – бульвар Куліша.

Місця для паркування можуть з’явитися на вулиці Живова – між вулицями Танцорова і Шептицького; на вулиці Шептицького – між вулицями Білогірськата Об’їзна; на вулиці Шашкевича – між вулицями Руська та Живова; на вулиці Замкова – між вулицею Грушевського і майданом Волі; а також на вулицях Парковій, Веселій тощо.

Варто зазначити, що на згаданих ділянках вулиць уже давно паркуються автомобілі, однак через недосконалу схему організації дорожнього руху власники залишають їх у хаотичному порядку, через що ускладнюється рух цими ділянками вулиць.

Також на електронні консультації винесли питання щодо будівництва повністю нових доріг, а саме: на вулиці Героїв Чорнобиля; продовження вулиць Промислова, В. Великого – до вулиці Текстильна, Подільська – до вулиці Гайова, Сахарова – до вулиці 15 Квітня, Корольова – до Підволочиського шосе.

Обговорення «Схеми перспективного покращення руху транспорту в м. Тернополі» розпочалося 9 вересня і триватиме 14 днів.

 

Антон Марчевський, спеціально для «ТМЦ.ІНФО»

Теги: