Заради нової об’їзної дороги навколо Тернополя викуповують землю

Земельних ділянок на території Байковецької ОТГ поменшає. Служба автомобільних доріг у Тернопільській області разом з обласною державною адміністрацією викуповує земельні ділянки у громадян. Там прокладуть першу чергу нової Північної об’їзної дороги навколо Тернополя.

Минулого тижня відбулася робоча зустріч за участі представників Служби автомобільних доріг, Управління регіонального розвитку, інфраструктури та дорожнього господарства ОДА і Державної казначейської служби України, під час якої узгодили механізми передачі коштів для викупу землі з урахуванням передбачених Постановою Кабінету Міністрів України №758 від 26.08.2020 р. змін у законодавство.

Угода про фінансування Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) проєкту будівництва першої черги Північної об’їзної Тернополя на суму 20 млн. євро із Державним агентством автомобільних доріг України була підписана ще 17 грудня 2018 року у Брюсселі.

Нова дорога з’єднає міжнародні автомобільні траси М-12 на ділянці Тернопіль – Хмельницький та М-19 на ділянці Тернопіль – Дубно. Таким чином місто частково звільниться від потоків транзитного транспорту, особливо на вулиці 15 Квітня. Крім того, це суттєво покращить екологічну ситуацію і безпеку руху в Тернополі.

Перша черга Північної об’їзної Тернополя матиме протяжність 8,6 км. Пропускна спроможність дороги становитиме 40 тисяч автомобілів на добу.

Дорога матиме чотири смуги руху та розподільчу смугу шириною не менше 13 метрів, що в майбутньому дозволить розширити її до шести смуг у разі зростання інтенсивності руху.

У подальшому Північну об’їзну дорогу планують подовжити від дороги М-19 до дороги М-09 на ділянці Тернопіль – Львів.

Антон Марчевський, спеціально для «ТМЦ.ІНФО»

Теги: