Анонсованого підвищення зарплат вчителям на 20-70% поки не буде

Профспілка працівників освіти та науки України заявила, що МОН «у порушення норм законодавства щодо соціального діалогу, кулуарно, без погодження з освітянською громадськістю» має намір переглянути норми Законів України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» та скасувати низку постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці робітників галузі.

Йдеться про пропозиції, які було озвучено під час засідання комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України 2 вересня цього року.

У спілці зазначили, що влада може внести зміни до положень, що стосуються намірів до 2023 року встановити для педагогічних кадрів заробітну плату, не нижчу чотирьох прожиткових мінімумів. Саме таке підвищення планував уряд Гройсмана. 10 липня 2019 року було прийнято відповідну постанову. З 1 січня зростання зарплат мало становити від 20 до 70%.

В той же час у зв’язку з заявою профспілки у міністерстві надали роз’яснення щодо ситуації, що склалася. Передусім у МОН наголосили, що зміни, про які йдеться, є на сьогодні лише пропозиціями.

«Надані для розгляду пропозиції щодо реформування оплати праці в галузі освіти не є підготовленим проєктом Концепції. Ці питання мають бути опрацьовані робочою групою з розроблення Концепції та схвалені нею або відхилені, як такі, що не є прийнятними», — йдеться в заяві МОН.

У міністерстві зауважили, постанова уряду Гройсмана від 10 липня 2019 року №822 передбачає, що до 2023 року має відбутися підвищення найнижчого посадового окладу педпрацівників до рівня 4 прожиткових мінімумів. Однак наразі грошей на реалізацію цієї постанови немає і її не буде запроваджено до кінця року.

«У зв’язку з відсутністю коштів на її реалізацію у державному та місцевих бюджетах зазначена постанова була зупинена до 31 грудня 2020 року. За попередніми розрахунками фахівців МОН, її впровадження в дію у 2021 році потребуватиме додатково близько 50 млрд грн (державний бюджет – близько 39 млрд грн, місцеві бюджети – близько 11 млрд грн)», — повідомили у МОН.

У міністерстві заявили, що зацікавлені у набутті чинності саме цією постановою, тому пропонує виділити на це кошти наступного року.

У липні 2019 року у команді Президента Володимира Зеленського розповіли, що попередні заяви про вчительську зарплату в 4000 доларів поки нездійсненні, а ось 500 доларів буде «непогано для початку».

Теги: