Рада проголосувала за заміну паперових трудових книжок на електронні

Верховна Рада на засіданні 2 вересня проголосувала за законопроєкт про введення електронних трудових книжок. Таким чином, в Україні хочуть поступово відмовитись від паперового документа.

За прийняття відповідного законопроєкту №3623 в першому читанні проголосували 283 депутати.

У тексті законопроєкту пропонується ввести облік трудової діяльності працівника в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Реєстр застрахованих осіб буде формувати і вести Пенсійний фонд України. Протягом п’яти років ПФУ повинен буде включити до реєстру відомості з паперових трудових книжок про трудову діяльність працівника. Після завершення цих робіт наявні трудові книжки будуть повернуті працівникам особисто під підпис.

Впродовж цих років буде використовуватиметься як паперовий, так і електронний варіант.

У законі також йдеться, що відомості про трудову діяльність до Державного реєстру через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду у вигляді сканованих або оцифрованих копій передбачених законодавством документів (трудової книжки, довідок тощо) вноситимуть працівник і роботодавець з обов’язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису.

 

Теги: