Як мають працювати тернопільські садочки з 1 вересня?

Міністерство охорони здоров’я видало рекомендації та правила для закладів дошкільної освіти в умовах пандемії коронавірусу. Яких правил варто дотримуватися та що заборонено в дитсадках – повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу.

Розроблені МОЗ рекомендації, зокрема, передбачають обов’язковий температурний скринінг працівників закладу перед початком роботи.

Степанов наголосив, що вихователі повинні зранку забрати дітей у батьків на території закладу, але за межами будівлі, щоб батьки не заходили до приміщення. Так само ввечері передавати дітей батькам.

На території дитсадочків мають облаштувати організоване місце для обробки рук спиртовими антисептиками. Вони мають бути на вході у заклад, але вихователі мають стежити за тим, як діти оброблятимуть руки.

А словами Степанова, працівники дитсадків повинні регулярно мити руки рідким милом або обробляти їх антисептиками кожні дві години, особливо після відвідування громадських місць.

У міністерстві рекомендують закладам розробити графік прогулянок та занять, щоб діти перебували у закладі в різний час і якомога менше між собою контактували.

Очільник МОЗ підкреслює, що всі протиепідемічні заходи мають бути організовані в ігровій формі.

Також в дитячих садочках має проводитися дезінфекція поверхонь до та після заняття. І треба провітрювати приміщення не менше 15 хвилин перед відкриттям закладу та почергово провітрювати кімнати протягом дня.

У дитячих садочках заборонено:

  • використовувати багаторазові тканинні рушнички;
  • мати килими в кімнаті з довгим ворсом;
  • мати для дітей м’які іграшки;
  • заходити в середину приміщення у вуличному взутті;
  • проводити масові заходи та батьківські збори.

Детальніше з рекомендаціями можна ознайомитися за посиланням.

 

Теги: