Якими повинні бути директори шкіл Тернополя за новим стандартом МОН?

Міністерство освіти і науки розробило професійний стандарт директора школи, але він ще потребує обговорення. Однак освітнім експертам вимоги до директора не подобаються.

Міністерство освіти і науки вважає, що керівник закладу повинен вільно володіти державною мовою, мати вищу освіту ступеня не нижче магістра, а також стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи терміном близько трьох років.

До того ж директор школи повинен мати організаторські здібності та стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.

Директор школи повинен здійснювати свою професійну діяльність як керівник-лідер і керівник-менеджер.

Серед компетентностей керівника закладу: компетентність стратегічного управління закладом загальної середньої освіти та забезпечення внутрішньої системи якості освіти, емоційно-етична, інклюзивна та проєктувальна компетентності, здатність до навчання впродовж життя тощо.

Однак освітній експерт Віктор Громовий проаналізував ці вимоги до директорів закладів освіти. За його словами, вони не відповідають реаліям. Експерт запевняє, що керівники шкіл, за умови володіння усіма компетентностями, прописаними у стандарті, мають отримувати у сотні разів більшу заробітну плату.

«Приміряю на себе професійний стандарт директора школи. Поки не дотягую. А якщо дотягну, проситиму за таку роботу платню від 1 мільйона доларів на рік», – прокоментував Громовий, який є заслуженим вчителем України.

Керівник школи обирається на посаду за результатами конкурсу. Професійний стандарт директора школи також визначає особливості його роботи.

Теги: