Коли з’явиться вакцина від коронавируса?

Джерело: https://www.nytimes.com/2020/03/16/health/coronavirus-vaccine.html?fbclid=IwAR0VAIThK1zDsbF96XEYYsWNxbdaqwYXQTu8xrWic13mJm12WMuDUN3cjMk

Створення вакцини – процес довгий і нудний. Спершу потрібно розшифрувати геном вірусу (це вже зробили в Китаї). Потім вірус модифікують і виробляють у великих кількостях для того, щоб “розібрати по частинах”, отримати необхідні елементи, з яких і будуть робити препарат. Наступний етап – випробування на тваринах. Тут потрібно переконатися в тому, що у живих істот не виникне побічних ефектів, а організм запустить вироблення антитіл. І тільки тоді, як підтвердиться, що тваринам нічого не загрожує, можна переходити до випробувань на людях. Ось з людьми все складніше, досліди на них займають багато часу.
Так ось, буквально вчора Національний інститут алергії та інфекційних захворювань в Сіетлі оголосив про початок клінічних випробувань на людях вакцини від нового коронавируса SARS-CoV-2. За добровольцями, які беруть участь в тестуванні будуть спостерігати протягом року (!)
Випробування «розпочали з рекордною швидкістю», — заявив у повідомленні директор інституту доктор Ентоні Фочі.
Такий швидкий розвиток потенційної вакцини є безпрецедентним, і це стало можливим, позаяк дослідники змогли використати те, що вони вже знали про споріднені коронавіруси, які спричинили спалахи інших захворювань. Незважаючи на швидкий прогрес, навіть якщо вакцина виявиться безпечною та ефективною проти вірусу, вона буде доступною принаймні через рік.
Для випробувань, які проводяться в Науково-дослідному інституті охорони здоров’я Kaiser Permanente у Вашингтоні в Сіетлі, використовується вакцина, виготовлена ​​Moderna Inc.

Автор статті: Тетяна Шабанова
Теги: