Ситуація в Регіональному офісі водних ресурсів Тернопільщини дещо інша, ніж про це написав громадський активіст

Громадський активіст Олександр Філь на своїй сторінці у Фейсбук повідомив, що у області знищують державну структуру Регіональний офіс водних ресурсів у Тернопільській області (РОВР у Тернопільській області). У своєму пості активіст навів декілька фактів. Наскільки вони є правдивими, перевіряли фактчекери.

 ЗАЯВА 1. «Призначено без погодження з ОДА в.о. керівника п. Капусту».

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТАЦІЯ:

Щоб перевірити достовірність викладених у пості Олександра Філя даних, ми надіслали офіційний запит у РОВР у Тернопільській області.

У відповіді на запит йдеться, що нового очільника Офісу водних ресурсів на Тернопільщині Тараса Капусту було призначено на посаду 30 січня наказом Державного агентства водних ресурсів.

Щодо заяви про те, що призначення не було погоджено із облдержадміністрацією, то тут активіст вдається до маніпуляції, адже згідно із «Положенням про Державне агентство водних ресурсів України», призначити на посади регіональних очільників входить у  обов’язки голови Держводагентства. Про погодження із кимось там не йдеться.

ЗАЯВА 2. «Після призначення у той же день був звільнений кращий працівник галузі п. Вівчарук».

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТАЦІЯ:

У відповіді на запит у РОВР у Тернопільській області нам повідомили, що заступник начальника Ярослав Вівчарук був звільнений з роботи за власним бажанням 22 січня 2020 року. Тобто звільнення відбулося не у той самий день, а за тиждень до призначення нового керівника.

ЗАЯВА 3. «Зараз готується скорочення 50 % працівників галузі області – 200 чол.».

ВЕРДИКТ: ПРАВДА / ФАКТИЧНА ПОМИЛКА/ МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТАЦІЯ:

У даній заяві правдою є лише те, що у державній структурі дійсно планується скорочення з 1 квітня 2020 року. Проте не на 50%, а на 48%.

Окрім того, згідно із даними РОВР у Тернопільській області, зараз у відомстві налічується 248 працівників, тобто скоротити планують 119 осіб. Відповідно заява Олександра Філя про скорочення 200 осіб є явним перебільшенням та маніпуляцією.

Матеріал публікується за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews, у співпраці з Тернопільським прес-клубом.