В печері “Кришталева” провели семінар про безпечний спелеотуризм

Навчально-практичний семінар на тему «Спелеотуризм» провели в печері  “Кришталева”, що знаходиться в Борщівському районі Тернопільської області.  Організаторами заходу виступило управління туризму Тернопільської ОДА спільно  зі службою УДСНС України в Тернопільській області.

Цей захід відбувся в рамках проекту «Подорожуй безпечно», який вже другий рік поспіль проводить управління туризму.  До прикладу, в червні 2019 року було проведено захід «Дністер відкритий для всіх», під час якого навчали сплавлятися по Дністрі. Участь в ньому взяли люди з інвалідністю.

За словами начальника управління туризму Тернопільської ОДА Ростислава Яцківа, кількість нещасних випадків у такому середовищі поступово зменшується, адже і туристи, і екскурсоводи стають все більш обізнаними після таких просвітницьких акцій.

Отже, під час семінару в печері “Кришталева” інструктори служби надзвичайних ситуацій розповіли екскурсоводам, журналістам і всім присутнім інформацію про те, які бувають випадки в печерах, як уникнути проблем, як себе поводити, що можна робити, а що ні тощо. Крім теоретичної частини, була й практична, де рятувальники наочно показали, що потрібно робити, якщо з кимось в печері трапилась біда.

Екскурсоводів, які будуть вести групу, закликають заповнити гугл-форму про свою мандрівку і відправити це в службу УДСНС. Це стосується чи поїздки в печеру, чи будь-якої іншої. Таке повідомлення убезпечить туристів від небажаних потенційних проблем і допоможе рятувальникам бути в курсі про поїздку даної туристичної групи.

А з весни наступного року, розповів Ростислав Яцків, по туристичних маршрутах Тернопільської області буде встановлено пункти порятунку, з яких ті, в кого виникла проблема, можуть зателефонувати в службу УДСНС і повідомити номер пункту порятунку, біля якого вони знаходяться. На місце відразу прибуде допомога.

Автор: Галина Жук

Фото автора

 

Теги: