Правда чи маніпуляція: екс-нардеп Головко розкритикував керівництво держави

Народний депутат України VII та VIII скликань Михайло Головко, який цьогоріч програв на позачергових виборах до парламенту, у прямому ефірі каналу «НАШ.МАКСІ.ТВ» розкритикував держбюджет-2020 та зробив ряд інших заяв. Наскільки правдивими вони були, перевіряли фактчекери.

ЗАЯВА 1: (1:16:17) “Той самий Богдан, який був в Партії регіонів”.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ 

Екс-нардеп з Тернопільщини Михайло Головко заявив, що керівник Офісу Президента був у “Партії регіонів”. За даними сайту Громадського руху “Чесно”, Богдан працював в Уряді Миколи Азарова, що підтверджує відповідне розпорядження на сайті Кабміну.

Проте у відкритих джерелах інформації підтвердження того, що Андрій Богдан був членом “Партії регіонів” немає, адже, як відомо, партія припинила свою діяльність і інформації про неї та її склад на сайті Мін’юсту відсутня. Тож такою заявою “свободівець” вдається до маніпуляції, адже перевірити її достовірність неможливо.

 

ЗАЯВА 2: (1:16:31) “Обіцяли мінімум 4300, а в кінцевому результаті – 1928 грн, що менше практично у 2,2 рази”.

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

ВЕРДИКТ: ПРАВДА / ФАКТИЧНА ПОМИЛКА

Дійсно, під час прес-марафону Президент Володимир Зеленський обіцяв, що прожитковий мінімум у наступному році зросте до 4300 гривень.

Натомість згідно із Держбюджетом-2020, який вже затвердила Верховна Рада, ця сума становить 2027 гривень.

Натомість екс-нардеп називає суму у 1928 гривень. Отож, перша частина заяви Головко є правдивою, а інша містить фактичну помилку.

 

ЗАЯВА 3: (1:16:39) Це – і тарифи, які обіцяли нам, що будуть знижувати. Вже на 15% підняли ціну на газ”.

ВЕРДИКТ: ПРАВДА / МАНІПУЛЯЦІЯ 

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Справді, з 1 листопада 2019 року ціна на газ для населення, за даними “Нафтогазу”, зросла до 4 899 грн за тисячу кубометрів. Відзначимо, що в жовтні ціна на газ за тисячу кубометрів становила 4 272,76 грн. Вартість зросла на 14%. Тут, проте, нардеп помилився на 1%.

Також варто відзначити, що у своїй передвиборчій програмі нинішній Президент конкретно не говорив про зниження тарифів, зокрема, даного пункту у його передвиборчій програмі немає. Тож цією реплікою Михайло Головко знову намагався маніпулювати глядачем прямого ефіру.

Матеріал публікується за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews, у співпраці з Тернопільським прес-клубом.

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: