Фейк чи правда: чи довіряють тернополяни публікаціям у соцмережах? (ФАКТЧЕК)

Фейк чи правда: чи довіряють тернополяни публікаціям у соцмережах? (ФАКТЧЕК)

«Хто володіє інформацією – той володіє світом”, – сказав свого часу англійський банкір, бізнесмен і фінансист Натан Ротшильд. Сьогодні, у епоху інформаційних технологій, та сама інформація переслідує нас повсюди: на білбордах по дорозі на роботу, по радіо, яке грає у маршрутці чи тролейбусі, у чергах в поліклініках чи магазині – ми всюди чуємо якусь нову інформацію. Що вже казати про різноманітні засоби ЗМІ чи соцмережі?

Саме про соцмережі ми сьогодні хочемо поговорити, адже, гортаючи стрічку новин, ми мимоволі чи ціленаправлено напрапляємо на велику кількість постів із різною інформацією, яка, на жаль, не завжди є правдивою. І фейки, маніпулятивні дописи – сьогодні не рідкість.

Тому команда ТМЦ. ІНФО впродовж літа публікувала на сторінках у соцмережах вигадані та правдиві новини, які стосуються подій у місті. Ми не мали на меті обманути чи заплутати читача, а лише відслідкувати, чи перевіряють тернополяни інформацію, чи “сліпо” вірять усьому, що публікують у Інтернеті.

Отож, хочемо поділитися із вами своїми спостереженнями.

Серед усіх дописів пост із назвою “На День незалежності у Тернополі пройде військовий парад” був правдивим, і лише один користувач не повірив у його істинність.

День незалежності

Натомість фейковий пост про те, що “Тристоронній годинник перенесуть у інше місце”, судячи із лайків під картинкою, здався більшості користувачів соцмереж правдою.

Годинник в Тернополі

Очевидно, що тема “картки тернополянина” вже не така актуальна у місті, тож у допис про те, що “Картку тернополянина скасовують”, ніхто не повірив, ну або принаймні публічно про це не заявив.

Картка тернополянина

Так само і не повірили користувачі соцмереж у трохи абсурдний, але тим не менш актуальний пост про те, що “У Тернополі встановлять пам’ятник Зеленському”. Адже тема встановлення оригінальних та не дуже оригінальних пам’ятників у місті не вщухає. Місцеві жителі зрозуміють 🙂

Памятник Зеленському

І якщо ми вже зачепили тему пам’ятників, то варто сказати, що саме допис про те, що “У Тернополі демонтовують памятник Пушкіну” назбирав найбільше коментарів, дотепних і не дуже, а думка з приводу того: правда це чи ні, також розділилася.

Памятник Пушкіну

Памятник Пушкіну коментарі

Памятник Пушкіну

Памятник Пушкіну Тернопіль

Ще одним обговорюваним постом був допис про те, що “У Тернополі громадський транспорт курсуватиме цілодобово”. Ця тема актуальна для міста, адже громадський транспорт і вдень курсує, як завгодно, зокрема, навіть ввечері важко добратися із одного мікрорайону в інший, не те що вже після опівночі.

Тпанспорт цілодобово

Судячи із коментарів люди у таке “диво” не вірять, проте про наболіле виговорились)

Транспорт цілодобово коментарі

Цілодобовий транспорт Тернопіль

Трохи обурилися жителі Тернополя посту про те, що “Театральну площу перейменують”. Відразу знайшли винних у такому “неподобстві”, проте більшість все ж не повірили у цю провокацію.

Театральна площа Тернополя

Площа Театральна коментарі

Актуальною для тернополян стала тема про те, що “Проїзд у тролейбусах Тернополя знову буде по 4 грн”. Місцеві жителі не проти, проте, судячи із коментарів, не повірили, що таке “щастя” можливе.

Проїзд по 4 грн Тернопіль

Тарифи на громадський транспорт Тернопіль

І на завершення нашого маленького “експерименту” ми вирішили запитати у тернополян, чи вірять вони, що вхід на пляж “Циганка” зроблять платним?

Цей пост викликав також немале обурення у місцевих жителів. Дехто вже навіть писав про можливу вартість входу, хоча багато користувачів все ж не повірили, що така ситуація можлива.

Циганка Тернопіль

Циганка коментарі

Тернопільська Циганка

Отож, підсумовуючи додамо, що краще сім разів перевірити інформацію і не псувати собі нерви всякими фейками і різними “вкидами” у соцмережах та на інших джерелах інформації загалом. Довіряйте лише перевіреним виданням, але і їх про всяк випадок перевіряйте)

Гарних усім новин!

Матеріал публікується за сприяння фактчек-проекту “БезБрехні”

Теги: