Скандальний нардеп з Тернопільщини Олег Барна маніпулює виборцями (ФАКТЧЕК)

За майже 5 років на посаді народного депутата Олег Барна (“Європейська Солідарність”) з Тернопільщини запам’ятався численними інцидентами та скандалами. Тож, щоб потрапити до нового складу парламенту, а Барна балотувався на позачергових виборах до Верховної Ради по мажоритарному округу №167, йому потрібно було якось повернути прихильність виборців.

І нардеп вирішив “не винаходити велосипеда” та свою виборчу кампанію побудував на постах у соцмережі Facebook, де звітував про свої здобутки. Наскільки успішною така кампанія була, можна судити за результатами виборів: Барна посів 5 місце у окрузі , а наскільки правдивою, з’ясовували фактчекери.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ 

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Усі свої нібито здобутки по кожному населеному пункту чи окремому об’єкту Олег Барна оформляв у окремі пости у Фейсбуці, супроводжуючи їх гаслом “Пообіцяв-зробив” або “Пообіцяли-зробли” та … використанням бюджетних ресурсів.

За час передвиборчої кампанії таких постів нардеп публікував десятками, в тому числі за тиждень до виборів та навіть у день голосування, 21 липня. Тож перед своїми друзями у соцмережах та потенційними виборцями Барна звітував про мільйонні надходження у Заліщицький , Борщівський та Чортківський райони, про проведені ремонти доріг, будинків культури та сільських клубів, які проте зроблені за державні кошти, про що сам нардеп вказував у публікаціях.

Джерела надходження коштів в заліщики

Джерела надходження коштів в Борщів

Джерела надходження коштів Чортків

Окрім того, Олег Барна навіть приписав собі заслуги по зменшенню рівня безробіття в області, коли звітував про те, що вони разом із братом – Степаном Барною, який також балотувався на виборах, проте у окрузі №163 і також програв, створюють робочі місця для жителів області, щоб ті не їздили закордон на заробітки. Йдеться про компанію “СЕ Борднетце”, яка відкрила свою філію у Чорткові та вклала у відкриття, за повідомленнями ЗМІ, 12 млн. євро. Тож яким боком до цього причетні брати Барни, так і незрозуміло.

Робочі місця

Очевидно, що вище зазначеними постами у соцмережі Олег Барна вдавався до маніпуляції, адже депутат вводив в оману виборців, використовуючи міжнародні інвестиції та виділення держсубвенцій на область як власне персональне досягнення. А субвенції – це фінансова підтримка органам місцевого самоврядування з боку уряду і держбюджету, але аж ніяк не кошти, які нардеп виклав із власної кишені.

Піар Барни на субвенціях не залишився непоміченим і серед громадських активістів. Зокрема, Громадянська мережа ОПОРА провела дослідження , за результатами якого опублікувала рейтинг кандидатів у нардепи, які найбільше використовували бюджетні кошти задля піару під час цьогорічної виборчої кампанії на дострокових парламентських виборах.

Олег Барна серед кандидатів, які програли вибори, посів друге місце (100 фактів піару).

ОПОРА рейтинг

А у рейтингу депутатів, на користь яких найбільше здійснювали непряму агітацію з ймовірним використанням бюджетних коштів нардеп з Тернопільщини посів 3 місце.

ОПОРА рейтинг

На завершення додамо, що попри програш на виборах Барна продовжує піаритися на бюджетних коштах та не перестає публікувати продовження серії своїх постів “пообіцяв-зробив” і зараз. Нещодавно, зокрема, він повідомив у соцмережі про початок ремонтних робіт у сільській шкільній їдальні, за кошти, як каже ще поки нардеп, про які він “клопотав Кабмін”.

Матеріал публікується за сприяння фактчек-проекту “БезБрехні”

 

Теги: