27 комітетів Верховної Ради України протягом дев’ятої сесії восьмого скликання розглянули 364 законопроекти

Джерело: https://netfreedom.org.ua/verhovna-rada-uhvalyuye-20-zakonoproektiv-rozglyanutyh-na-komitetah-statystyka-roboty-9-sesiyi/

Сайт українського парламенту оприлюднив дані роботи протягом дев’ятої сесії восьмого скликання, тобто в період з вересня 2018 по січень 2019 року. Найбільша кількість законопроектів  присвячена правоохоронній діяльності. Серед документів, що були на розгляді – і законопроект №6688, який дозволяв б блокувати сайти без рішення суду та в якому громадськість визнала загрозу вільного розвитку інтернету в Україні.

Про це інформують на сайт netfreedom.org.ua.

Відтак, найпродуктивніший є Комітет з правоохоронної діяльності розглянув 34 законопроекти. Також лідери з кількості обговорених документів – Комітет з аграрної політики та земельних відносин, бюджетний комітет та Комітет з питань податкової та митної політики.

Однак, 80% законопроектів так і не стали законами, зазначено  на сайті Верховної Ради України. 71 законопроект парламентарі схвалили. Ще 20 документів ухвалені в першому або другому читаннях, інші 63  – відправлені на доопрацювання або враховані в інших законопроектах. Водночас, 210 розглянутих у комітетах законопроектів, або 58%, відхилено та знято з розгляду.

Так, Комітет з національної безпеки та оборони, розглянув  29 законопроектів. З них вісім стали законами, а відхилено 22. Серед законопроектів – і документ № 9275 щодо санкцій проти ЗМІ.

Комітетом зі свободи слова було розглянуто шість законопроектів. З них  – один ухвалили, ще один прийняли в першому читанні, а чотири відправили на доопрацювання.

Інформацію про законопроекти від Комітету з інформатизації та зв’язку можна знайти на сторінці комітету в інтернеті. Відповідно до інформації на сайті комітету, парламентарі займалися розробкою законопроекту “Про електронні довірчі послуги”. Також депутати обговорювали документ скорочення кількості поштових відділень в регіонах.

Автор статті: Юля Пацкаль