Що рекомендують приховувати угорські дипломатам українцям?

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2541093-u-beregovomu-ukraincam-vidaut-ugorski-pasporti-pid-klatvu-ta-sampanske.html

Фото: Pixabay

Як зазначає Укрінформ, угорські паспорти видають у консульстві Угорщини в Береговому громадянам України. Процедура супроводжується келихом шампанського на честь отримання другого громадянства та інструкціями – не повідомляти про отримання документів українській владі. Громадяни України вголос присягають на вірність Угорщині.

Запис відео із зазначеною процедурою Укрінформ отримав із власних джерел.

“Присягаю, що вважаю Угорщину своєю батьківщиною. Буду вірним громадянином, захищатиму і служитиму Угорщині. Хай допоможе мені Бог”, – тричі повторюють громадяни текст клятви на тлі угорського прапорап,- інформує Укрінформ.

Прослухавши гімн власники нових угорських паспортів інструктують угорські дипломати. “Приховуйте від державних структур України факт отримання угорського громадянства”, – закликає угорський дипломат.

Укрінформ попросив консульство Угорщини в місті Береговому в установленому законом порядку прокоментувати цю інформацію, а саме – підтвердити або спростувати факт видачі паспортів Угорщини українським громадянам, а також факт надання відповідних рекомендацій.

Наш письмовий запит поки що залишився без відповіді, а спроба зв’язатися по телефону з установою була безуспішною: абонент, з яким нас зв’язав оператор, не розуміла української мови, а наданий інший номер не відповідав.

Так, у посольстві Угорщини в Києві, куди Укрінформ надіслав аналогічний запит, кореспонденту Укрінформу підтвердили факт отримання листа, але відмовилися його коментувати.

“Мы отослали ваш запрос в наше министерство. Если там захотят, то, возможно, вам ответят”, – відповіла співбесідниця російською мовою і при цьому наголосила, що українською не володіє.

Автор статті: Юля Пацкаль