У Шумську відкрили інклюзивно-ресурсний центр

Джерело: https://te.20minut.ua/Podii/dlya-ditey-z-osoblivimi-osvitnimi-potrebami-v-shumsk-vidkrili-inklyuzi-10721796.html

Фото: 20minut.ua

У Шумському центрі навчатимуться діти віком від 2 до 18 років. Їм тут мають забезпечити психолого-педагогічну допомогу та кваліфікований супровід.

Шумський інклюзивно-ресурсний центр розміщенний на базі Шумської школи №1.

Як зазначено на сайті te.20minut.ua,  директор закладу Олена Гром’як повідомила, що на території Шумської ОТГ навчається 17 дітей на індивідуальній формі навчання, 95 дітей-інвалідів та 120 дітей із порушеннями мовного розвитку. Ці всі діти можуть навчатись у Шумському інклюзивно-ресурсний центрі. Працюватимуть у закладі з дошкільнятами та дітьми шкільного віку. Серед педагогів – психологи, логопеди та реабілітологи. У кабінетах багато яскравого дидактичного матеріалу та предметів для навчання та ігор. 

Перерізали стрічку до центру майбутні учні разом із головою Тернопільської ОДА Степаном Барною та віце-прем’єр-міністром України В’ячеславом Кириленком, який приїхав на Тернопілля з нагоди відкриття. 

Такі інклюзивні центри дозволяють дітям бути у соціумі, спілкуватися та навчатися зі своїми однолітками, разом з ними рости та розвиватися, –  сказав В’ячеслав Кириленко.

На відкриття закладу прийшов і 7-річний Денис, який буде навчатися тут. Мати хлопчика Марія Пурдик переконана, що такі заклади зможуть допомогти дітям рости та розвиватись у суспільстві поряд з іншими дітьми. До слова, спеціалізованих закладів освіти для дітей з психо-фізичними вадами, в тому числі дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку має бути в області 19, – зазначають на сайті te.20minut.ua. 

 

Автор статті: Юля Пацкаль