Верховний Суд України підтвердив правомірність дій Управління Держпраці у Тернопільській області

Джерело: poglyad.te.ua

У серпні 2016 року Приватне акціонерне товариство «Галіція Дистилері» звернулося до суду з адміністративним позовом до Управління Держпраці у Тернопільській області щодо визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу уповноваженими особами Управління у Тернопільській області.

Посадовими особами Управлінням Держпраці у Тернопільській області  проведено позапланову перевірку ПАТ  «Галіція Дистилері» у період з 13 по 19 липня 2016 року з питань додержання законодавства про працю, якою встановлено факт порушення законодавства про оплату праці а саме: адміністрацією ПАТ «Галіція Дисилері», відповідно до розпорядження по товариству від 29 червня 2016 року проведено відрахування із компенсації за невикористані відпустки та лікарняних у розмірі 7458 грн 17 копійок, що належали до оплати. За результатами проведеної позапланової перевірки складений Акт перевірки.

На підставі акту, у зв’язку з порушенням позивачем статті 129 КЗпП України, відповідачем було прийнято постанову про накладення штрафу № ТЕ29/1/19-04-038/161 від 04 серпня 2016 року, якою на позивача, на підставі абз. 6 частини другої статті 265 КЗпП України, за проведення  відрахування в розмірі 7458 гривень 17 копійок із компенсації за невикористані відпустки та лікарняних накладено штраф у розмірі 1450 гривень 00 копійок.

Не погоджуючись із вказаною постановою, у серпні 2016 року Приватне акціонерне товариство «Галіція Дистилері» (далі також – позивач, ПАТ «Галіція Дистилері») звернулося до суду з адміністративним позовом до Управління Держпраці у Тернопільській області.

Тернопільський окружний адміністративний суд постановою від 6 вересня 2016 року, залишеним без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 14 березня 2017 року, у задоволенні позову відмовив.

Позивач звернуся із касаційною скаргою до Верховного Суду у якій, посилаючись на порушення судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, просив ПАТ  «Галіція Дистилері»  скасувати їх рішення.

Верховний Суд висновки судів попередніх інстанцій визнав вірними та такими, що відповідають нормам матеріального та процесуального права та зазначив, що підстави для скасування чи зміни оскаржуваних судових рішень відсутні.

А відтак, Касаційну скаргу Приватного акціонерного товариства «Галіція Дистилері» залишено без задоволення.

Автор статті: Юля Пацкаль