fbpx
Публікації
Громадська медіа-платформа

США ПЕРЕДАЛИ УКРАЇНСЬКИМ ВІЙСЬКОВИМ ОБЛАДНАННЯ НА $50 МІЛЬЙОНІВ – ЩО ВІДОМО

Джерело: www.5.ua

   Фото з вільних джерел

Новенькі радари дозволять українським військовим чітко визначити позиції ворожої артилерії, ракетних установок та мінометів. 

Сполучені Штати Америки передали українським ЗСУ дві станції контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36. Про це повідомляє  “Укрінформ”. Як стало відомо, загальна вартість обладнання – близько 50 мільйонів доларів. Символічний сертифікат на техніку головнокомандувачу ЗСУ Віктору Муженку передала посол США в Україні Марі Йованович.

“Ці радари дозволять уникати жертв серед мирного населення, а також нададуть спроможність ЗСУ запобігати цьому. Очолювані Росією сили більше не зможуть безкарно завдавати ударів по мирному населенню та Збройним силам України. Радари дозволяють чітко визначити та надати необхідну інформацію для артилерійських підрозділів”, – пояснила посол США.Крім того, вона відзначила, що США і надалі співпрацюватиме із ЗСУ, “щоб збільшувати спроможності України”.

Натомість Віктор Муженко від імені українських бійців подякував уряду США за “чергову партію військового обладнання, яке допоможе ЗСУ у боротьбі з агресором і, впевнений, збереже немало життів”.

Керівник Генштабу ЗСУ відзначив: Україна стала першою країною у світі, якій США дозволили самостійно займатися технічним обслуговуванням та ремонтом радарів.

Довідково: радіолокаційна станція контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36 призначена для автоматичного визначення місця розташування позицій ворожої артилерії, ракетних установок та мінометів. Одночасно може обробляти ведення вогню з декількох місць до 10 різних видів зброї, при максимальній дальності 24 км.

Автор статті: Юля Пацкаль