Материнське молоко для немовляти – це дуже здорово

Про користь грудного вигодовування чули, мабуть, чи не всі… Згідно багатьох досліджень, грудне молоко за своїми характеристиками є надзвичайно корисним для новонародженого. В його складі збалансовано білки, жири і вуглеводи. Ніщо не зможе замінити для дитини цей продукт.

В Тернопільському обласному клінічному перинатальному центрі «Мати і дитина» під час круглого столу, який був присвячений тижню грудного вигодовування, його працівники розповіли про користь грудного вигодовування.

«Годування малюка грудним молоком є дуже корисним і для здоров’я малюка і для здоров’я самої жінки. І важливо, щоб жінка це усвідомлювала ще навіть до вагітності, вже не кажучи про період самої вагітності і після неї. В кожному медичному закладі, який надає допомогу вагітним жінкам, матерям в пологах, породіллям, а також дитячих консультаціях спеціалісти надають правильну і всю необхідну допомогу матерям в плані грудного вигодовування», – розповідає Зоряна Король, головний експерт УОЗ Тернопільської облдержадміністрації з грудного вигодовування. .

Діти, що вигодовуються материнським молоком, як правило, в майбутньому менше хворіють, каже пані Зоряна, в них рідше спостерігаються алергічні захворювання, вони також не мають ожиріння в подальшому житті.

Дуже важливо в перші моменти життя новонародженого прикладати його до грудей матері.

Валентина Якимчук, заступник головного лікаря КЗТОР «ТОПКЦ «Мати і дитина», зазначила, що з кожним роком збільшується кількість матерів, що хочуть годувати дитину грудьми. 92% тих жінок, які виписуються з їхнього перинатального центру, годують дитину грудьми.

А завідуюча відділенням новонароджених, які перебувають спільно з матерями КЗТОР «ТОПКЦ «Мати і дитина» Світлана Васьковець каже, що в їхньому відділенні до вагітної жінки, що стає на облік, долучається багато спеціалістів, які ведуть огляд, догляд, консультації, пологи і післяпологовий догляд. Молоко кожної мами індивідуальне, каже Світлана Васьковець. Тому важливо, щоб шлунок і кишківник немовляти заселявся нормальною материнською флорою. Також дуже важливо навчити жінку правильно прикладати дитину до грудей, зазначила лікарка.

 

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

 

Автор статті: Жук Галина
Теги: