Оберіг єднання, який вишивала вся Україна, привезли і до нашого міста

Декілька днів тому в Тернополі, в приміщенні ОДА, презентували вишитий оберіг єднання, який вишивала вся країна. Його привезли до нас на один день полтавські організатори проекту.

Оберіг вже побував в таких містах як Полтава, Львів, Луцьк, Володимир-Волинський, Устигуг. І з Тернополя його повезуть далі по інших містах України – до Рівного, Івано-Франківська, Ужгорода, Чернігова, Хмельницького, Вінниці, Одеси….

Ідею виготовлення вишитого оберегу, який би символізував і закликав до єднання України, подав голова товариства політв’язнів і репресованих  Анатолій Банний. Полотно і перші хрестики на ньому освятили на Чернечій горі в Каневі в «Тарасовій церкві». Також освятили його в джерелі, що знаходиться в Білгород-Дністровському.

“Його вишивало дуже багато людей зі всієї України, – розповідають організатори проекту Оксана Калинич – голова секретаріату ВГО «Союз Українок», голова полтавської обласної організації «Союзу Українок» і Катерина Калініченко – майстриня, волонтер, член «Союзу Українок». – Прийняли участь всі області країни. Навіть в Устьлузі, на кордоні з Польщею, вишивали частину цього оберегу. Люди вишивали на ньому або назву населеного пункту, або якийсь символ, або і те і те.”

З одного краю рушника вишито портрет Т. Шевченка, а з іншого – І. Франка. Розмір оберегу – понад метр ширини і 4 метри довжини.

Воїни АТО вишивали зображення герба – тризуба, а також синьо-жовтий і червоно-чорний прапори. В кого із захисників цей оберіг був на фронті, то вони намагались долучитись до його вишиття – бодай один хрестик, та мусіли залишити на ньому.

Цей проект проводиться під егідою та за фінансового сприяння «Союзу Українок». Також долучилось до цього проекту товариство політв’язнів і репресованих.

 

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

 

 

Теги: