Чи всі знають про Центр Науки Тернополя?

Мабуть, багато тернополян чули про Центр Науки Тернополя, що функціонує в нашому місті з грудня 2017 року. Але також є чимало людей, які про це нічого не знають. От ми й вирішили розповісти про цей цікавий заклад.

Центр Науки Тернополя – це заклад, який створено на громадській ініціативі. Основною метою Центру є зацікавлення цільової аудиторії (школярі та студенти) до самоосвіти та неформальної освіти, шляхом інтерактивних занять та екскурсій.

Про Центр Науки Тернополя нам розповіли його сподвижники, організатори і керівники – Михайло Сиротюк і Христина Білінська.

Ідею створення такого центру готували 5 років. І от в 2016 році подались на Громадський бюджет, який і виграли. В 2017 році почали реалізовувати цей проект. Дуже довго шукали приміщення – десь протягом року. Завдяки виграному гранту, на реалізацію проекту заявники отримали мільйон гривень.

«Половина суми пішла на будівельні матеріали, – розповідає Михайло Сиротюк. – А інша половина – на закупівлю обладнання, на послуги розробки бренд-буку, дизайну приміщення, також на підключення до електромереж, на заміну освітлення (пішло 1.5 км. електрокабелю), на підведення каналізації тощо. Але, окрім гранту, це приміщення частково робили своїми силами. Наприклад,  фарбували стіни, монтували сантехніку, клали плитку на підлозі.»

Стиль приміщення – лофт. Над ним працювали тернопільські дизайнери, які працюють з нашими відомими фірмами, ресторанами, а також вони працюють із закордоном, розповідає Михайло Сиротюк. Фірма називається Just Art. Мурал із зображенням Кузьми Скрябіна біля залізничного мосту на вул. Крушельницької – це теж їхня робота.

В приміщенні Центру Науки Тернополя знаходиться лекторій, де проводять різноманітні заходи. За час існування закладу провели вже з-півсотні цих заходів в партнерстві з іншими організаціями. Також тут організовують екскурсії, майстер-класи.

«Ми стали хабом для громадських організацій та активних громадян. Адже ми надаємо безкоштовну можливість проведення цікавих заходів в цьому приміщенні. При цьому надається все необхідне обладнання – проектор, екран, фліпчарт, комп’ютер», – каже Михайло Сиротюк.

Розповідає Христина Білінська: «Вже декілька років проводяться Наукові пікніки. Коли ми розпочинали наші Наукові пікніки, то побачили що є дуже велике перенасичення ринку праці економістами, юристами, але мало є винахідників, інженерів, людей, які займаються природничими галузями. Ось ми хочемо показати громадськості, що природничі науки – це класно і це цікаво. І це є дуже важливо для розвитку України».

Тут проводиться багато проектів, тому що організатори хочуть показати, що Центр Науки Тернополя – це освітній, громадський простір. І вони є дуже прихильні до співпраці з усіма науковцями, громадськими діячами, оскільки Центр Науки повинен розвиватися і жити, підсумувала Христина Білінська.

Також слід зазначити, що одна з основних фішок цього закладу – це їхній Музей науки, де налічується біля 30 інтерактивних наукових експонатів. Про нього ми розповімо в одній з наших наступних статей.

 

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

 

Теги: