Новий проект шукаює активних вмотивованих лідерів для розвитку ОТГ по всій країні

Проект «Нові лідери Громад» презентували в четвер в Тернопільському прес-клубі. Ініціатором його є Іван Омелян, котрий переїхав з Тернополя до Києва і веде активну роботу в РПР.

Реанімаційний Пакет Реформ – найбільша коаліція провідних громадських організацій та експертів України, які об’єдналися заради просування та імплементації реформ в Україні. РПР функціонує як координаційний центр для  83 неурядових організацій та 22 експертних груп, котрі розробляють, просувають і контролюють реалізацію реформ. І кількість учасників платформи постійно зростає.

Мета проекту – впровадження сучасних демократичних практик та методів управління у новостворених об’єднаних територіальних громадах, що відкриті до реформ. Відбуватиметься це шляхом залучення до управління громадами чесних, мотивованих і компетентних людей із великих українських міст чи з-за кордону.

Для участі в проекті спочатку оберуть 5 громад. В листопаді підпишуть з ними меморандум. В листопаді-грудні відбудеться відбір претендентів. В січні починають з ними працювати, щоб весною вийти вже на початок реальної роботи. На фіналі залишать 5 громад з усіх, які будуть брати участь у відборі.

Зараз організатори проекту працюють над залученням коштів для цього проекту. Гроші підуть на оплату стипендії для учасників проекту, що пройдуть відбір. Це гроші на проживання, це гроші в розмірі середньої зарплати, кажуть організатори проекту. Адже вони теж люди, і їм потрібно нормально почуватися і функціонувати. Це буде 30 чоловік в 5 громадах.

Тобто, за задумом організаторів, громади не будуть оплачувати роботу учасників проекту, які приїдуть до них. Це будуть гроші спонсорів, донорів, меценатів, всіх небайдужих. Але, можливо, буде необхідність в тому, щоб цим людям надати житло, а можливо, комп’ютер..

Організатори забезпечують учасникам підготовче навчання, менторство, всіляку підтримку від експертів (порадами, консультаціями). На даний момент в команді вже є 52 людей, які будуть виступати експертами і допомагатимуть учасникам проекту.

Також вже розпочався набір учасників – потенційних нових лідерів ОТГ. 57 людей вже заповнили анкети. Географія заявників дуже різноманітна. Є дуже багато внутрішньо переміщених осіб, каже Іван Омелян. Вони хочуть покращень в цій країні, їм це болить.. Є дуже багато людей з таких міст як Київ, Харків, Дніпро. Там велика кількість активної небайдужої молоді. Є навіть заявники з Польщі.

 

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

 

 

 

Теги: