Канадська «Зірка» правдиво і щиро запалювала в Тернополі…

В п’ятницю Тернопіль відвідав музичний гурт «Зірка» з Канади. Концерт запальної української музики, що відбувався в барі Коза, назбирав чимало глядачів. До кінця вечора всі дружно гуляли і веселились як на файному українському весіллі. Сьогодні «Зірка» матиме виступ у Львові на Міжнародному фестивалі української культури і танцю.

Учасники гурту проживають в Торонто і його околицях, розповідає фронтмен «Зірки», вокаліст, акордеоніст Мирослав Гуцал. Він працює завідуючим відділом шкільної освіти в його регіоні. Дідо Мирослава Гуцала був з Хоросткова Тернопільської області. І, коли його дідові було 9 місяців, його сім’я переїхала до Канади. Тому Мирослав Гуцал був щасливий приїхати з концертом до Тернополя. Каже, що був на батьківщині діда 24 роки тому. І з того часу все в Тернополі дуже помінялося.

В гурті «Зірка» музикантами також є родичі Мирослава Гуцала – рідний брат грає на трубі, а рідна сестра – на саксофоні. Ще один брат грає на гітарі. Він розповідає, що в їхній сім’ї завжди шанували українські традиції, слухали українську музику.

«Українці пороз’їжджалися по світах – Канада, Америка, Австралія. Ми показуємо, що ми підтримуємо і любимо нашу українську культуру, – каже пан Мирослав. – Наші бабусі і дідусі навчили нас співати. Ми з дитинства брали уроки музики. Я завжди знав, що в майбутньому хочу створити гурт, який гратиме на українських забавах.»

Гурт існує вже 12 років. Вони випустили три диски, готують четвертий. В Україну з концертом приїхали вперше. Дехто з учасників гурту приїхав з сім’єю. Ця поїздка до України в них повністю за свій рахунок. Але вони дуже щасливі побувати тут і принести частинку свого серця українським людям.

Тернополянин Роман Зінь почув про анонс концерту по обласному радіо в програмі «Файний ранок». Він був дуже задоволений цим концертом. Каже, що зараз українські колективи, тим більше з Канади, не так часто приїжджають з-за кордону.

«Гості представили цікаву програму. Звучали народні пісні. Вразила їхня невимушеність, жвавість, своєрідна, оригінальна інтерпретація і загалом – відданість українській народній пісенній традиції», – поділився своїми враженнями пан Роман.

 

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

Теги: