Політична журналістика від Володимира Леха

Директор парламентського телеканалу «Рада», колишній тернополянин Володимир Лех провів в Тернополі тренінг, на якому розповів про політичну журналістику і про їхній телеканал.

На початку тренінгу слухачам було дано визначення. Політична журналістика – це вид громадської діяльності щодо виробництва і поширення інформації про органи державної влади, про політику, про законодавчий процес. Політичний журналіст повинен побудувати місток між політиками і звичайними виборцями, стверджує Володимир Лех.

Далі він дав декілька порад і правил. Писати потрібно правдиво і об’єктивно. Адже журналіст ставить свій підпис під матеріалом.. Ніхто не довірятиме і не читатиме того, хто перекреслив свою репутацію.

Політичний журналіст, який йде на якусь подію, повинен бути налаштованим критично до цієї події. А з політиками слід тримати дистанцію, вони мають поважати журналіста..

Для того, щоб орієнтуватись в новинах, знати правдиву незалежну і незаангажовану ситуацію в країні і в світі, треба дивитися новини з різних каналів. Адже лише так можна побачити більш-менш реальну картину подій. За кордоном, каже  Володимир Лех, ЗМІ дорожать репутацією, і вони не працюють на політиків чи олігархів, як це відбувається, на жаль, в нашій країні.

Політична журналістика є одночасно і найцікавішою, і найскладнішою професією. Адже тут є велика кількість суб’єктивних точок зору, підводних каменів. Чим більше журналіст збере інформації, тим більш зваженою і об’єктивною буде інформація, яку він донесе до свого читача, слухача, глядача.

Канал «Рада», за словами спікера, є офіційним мовником Верховної Ради України. В цьому році буде 20 років з часу його заснування. Він залишився єдиним державним каналом, розповів Володимир Лех. Там працює 78 чоловік. Канал мовить щодня з 8 до 22 год. Раз на тиждень, в п’ятницю, вони дають інтерв’ю Голови Верховної Ради України.

«В світі є мало країн, які транслюють засідання парламенту їхньої країни повністю і онлайн, – каже Володимир Лех. – Зі світового досвіду беремо до уваги досвід висвітлення роботи парламентів Великобританії, Франції, Канади».

Захід було проведено Тернопільським Медіа Центром. Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

 

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

 

Теги: