Фанати гурту AC/DC були в шоці від Тернополя

В кінці липня в нашому місті висадився десант фанатів групи AC/DC. Ternopil or Bust – саме так називалась зустріч фанатів, які приїхали до Тернополя з усього світу. Назва походить від назви альбому Rock or Bust цього гурту. Про те, як це все відбувалось, розповідає один із засновників фан-клубу AC/DC-Україна Андрій Стеліга.

Мрію про створення в Тернополі зустрічі фанатів цього гурту організатори виношували ще з 2013 року. Знали, що в світі є такі фан-зустрічі – дві в Німеччині і одна в Шотландії.

«Коли в 2016 році повертались з такої фан-зустрічі, що проводилась в Німеччині, то подумав, що треба робити таке і в нас, – розповідає Андрій Стеліга. – Самому таке зробити важко. Дуже сильно допоміг Стас Бородін з Харкова. Він взяв на себе фінансові витрати для проведення першої зустрічі фанатів AC/DC в Тернополі в 2017 році. Стас Бородін і я  – ми два співзасновники фан-клубу AC/DC-Україна».

В цьому році зареєстровано громадську організацію AC/DC-Україна. За словами організаторів, це дозволило їм подати заявку на встановлення пам’ятника фанатам гурту. І під час цьогорічної зустрічі фанатів AC/DC офіційно було закладено капсулу, що символізує початок робіт. Пам’ятник виготовлять за рахунок пожертв фанатів AC/DC з усього світу. Відкриття пам’ятника планують на наступний рік – під час третього зібрання фан-клубу. Зазначимо, що це буде перший пам’ятник фанатам гурту AC/DC у світі.

Перша фан-зустрічі в 2017 році тривала один день, на неї приїхало біля 15 гостей – з України, Англії, Шотландії, Німеччини, Франції, Італії, Литви, Аргентини, Швеції, Іспанії.

В 2018 році було вже біля 70 чоловік з 12 країн і з різних куточків України. Всіх учасників організатори зустрічали у Львові. Один фанат прилетів аж з Аргентини. Кожен учасник отримав спеціальну реєстраційну карту. Всім подарували невеличкі подарунки. Вже стало традицією кататися на катері на Тернопільському ставі. Все організовували спільними зусиллями..

Андрій каже, що деякі фестивалі гурту AC/DC навіть заздрять нам. Тому що в Німеччині, наприклад, так не зустрічають фанатів як тут. «Ми це робимо для міста, для його популяризації. Це для нас не бізнес-проект. Навпаки, ми ще не вийшли на нуль..», – каже він.

Гості були позитивно шоковані від Тернополя, від України, розповідає Андрій Стеліга. Їм вдома казали, що тут небезпечно, що тут не можна ввечері гуляти по вулицях. Сильно сподобалась наша українська кухня, наші ціни. Цього року приїхали сюди зі своїми дружинами. А президент німецького фан-клубу взагалі приїхав сюди зі своєю сім’єю аж на 11 днів – так йому тут сподобалося в минулому році на першій фан-зустрічі.

В жовтні і в лютому фанати гурту AC/DC їдуть на свою зустріч до Німеччини, а в травні – до Шотландії. Після цього, сім’я AC/DC, як вони себе називають, їде в файне місто Тернопіль. Приготування до події організатори розпочали вже сьогодні.

Отже, сплануйте свій графік, якщо ви є фанатом цього легендарного гурту. 2-3 серпня 2019 року маєте бути тут…

 

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

Теги: